Polskie nowości na jesień

Nie samym zachodem człowiek żyję, prawda? W ten jakże piękny, uroczy, upalny i słoneczny poniedziałek mam dla was prawdziwą ucztę. Wiem, że nie wszyscy oglądają zagraniczne seriale, mogą nie lubić albo po prostu wolą rodzime produkcje. Dlatego zebrałam wszystkie serialowe premiery od TVP1, TVP2, Polsatu, TVN-u i HBO.

TVP1 na tę jesień przygotowało jedną nowość – „Dziewczyny ze Lwowa„. Jak nie trudno się domyślić historia będzie kręcić się wokół czterech dziewczyn, które zza wschodniej granicy przyjeżdżają do Warszawy. Uliana (Anna Gorajska), Polina (Magdalena Wróbel), Olyia (Katarzyna Ucherska) i Swietłana (Anna Maria Buczek) będą musiały zacząć pracować na czarno, niezależnie od ich wykształcenia i doświadczenia zdobytego na Ukrainie. Każda z nich decyduje się na przyjazd do Polski kierowana innymi motywami. Serial będzie liczył 13 odcinków i zadebiutuje na antenie Jedynki 06.09.2015.

We wrześniu na antenie Dwójki pojawi się „Prokurator„. Nowy serial proceduralny skupi się na prokuratorze Kazimierzu Prochu i jego partnerze Witoldzie Kielaku. W te role wcielą się odpowiednio Jacek Koman i Wojciech Zieliński. Główny bohater będzie chciał też rozwiązać sprawę z przeszłości, dotyczącą jego rodziny. Na ekranie pojawi się również Magdalena Cielecka w roli inteligentnej patolog oraz Dorota Kolak, jako szefowa prokuratury rejonowej i tym samym przełożona Procha. Serial będzie liczył 10 odcinków.

Polsat w tym roku postawił na format z Wielkiej Brytanii. „Skazane” to adaptacja scenariusza serialu „Prisoners’ Wives”, który był znakomicie przyjęty na Wyspach. Polsatowski odpowiednik opowie historię czterech kobiet: Sylwii (Monika Krzywkowska), Moniki (Paulina Gałązka), Oli (Olga Bołądź) Anny (Beata Ścibakówna). Różni je wszystko – status społeczny i majątkowy, miejsce zamieszkania, styl życia; łączy natomiast jedno – co tygodniowa kolejka odwiedzin do więzienia. Na ekranie pojawi się też Piotr Głowacki w roli detektywa.


TVN w tym sezonie postawił aż na 3 nowości, z tego jedna zostanie pokazana tylko i wyłącznie w Internecie. „Aż po sufit” to po pierwsze adaptacja australijskiego formatu ”Packed to the Rafters”. Serial opowie historię rodziny Domirskich, ich wzloty, upadki, problemy i zakręty na życiowych drogach. W obsadzie  znaleźli się: Edyta Olszówka, Małgorzata Foremniak, Dorota Segda, Cezary Pazura.

https://youtu.be/WDlwoQ__4xw?list=PLTSP6C0IXLThlBc7fxXaQE2Th5a80KQuj

Drugą propozycją TVN-u jest telenowela. Tak, stacja wraca do w sumie sprawdzonych formatów w stylu „Brzyduli”. Tym razem na polskie realia została przełożona argentyńska telenowela „Ciega a citas”. „Singielka” skupi się na Elce, trzydziestoletniej dziennikarce, która postanawia znaleźć miłość w 274 dni. W rolę Elki wcieli się Paulina Chruściel, a w role zalotników Filip Bobek i Mateusz Janicki. Na ekranie pojawią się też: Julia Kamińska, Izabela Kuna, Karolina Gorczyca, Dorota Pomykała i Dominika Gwit. Serial będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 17:30.
Zapowiedź: 
http://www.telemagazyn.pl/aktualnosci/seriale/44217,singielka-zobacz-zwiastun-nowego-serialu-tvn-wideo,id,t.html

Ostatnia propozycja TVN-u to coś, czego jeszcze w Polsce nie było, czyli serial emitowany tylko w Internecie. „Web Therapy” to sprawdzony, amerykański format. TVN nawet nie zmienił tytułu. W polskiej wersji w rolę internetowej psychoterapeutki wcieli się Agata Kulesza. Nie jest jeszcze dla mnie jasne, czy będzie to serial cotygodniowy, czy serial od razu w całości znajdzie się na player.pl.
Zapowiedź: 
http://www.telemagazyn.pl/aktualnosci/seriale/44203,web-therapy-nowy-serial-tvn-z-agata-kulesza-na-player-pl,id,t.html

Ostatnią polską propozycją jest „Pakt” od HBO. Sześcioodcinkowy thriller sensacyjny opowie historię dziennikarza śledczego Piotra, w tej roli Marcin Dorociński. Serial rozpoczyna się w momencie, kiedy publikacja jednego z tekstów głównego bohatera wywołuje medialne zamieszanie, natomiast sama fabuła osadzona została we współczesnej polskiej rzeczywistości.  HBO na polskie realia przełożył norweski serial „Mammon”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *